DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Aktuality

Klubová výstava červen 2018

Naše Shelbynka se předvedla na dvoudenní výstavě a to poprvé v kategorii veterán. byla nejstarší fenkou výstavy a šlo jí to dobře. Opět jsme se i zúčastnili soutěže dítě a pes s výsledkem 1. místo.

Klubová výstava Shar-pei club 2017

soutěž dítě a pes - II. místo

MVP České Budějovice - 6.10.2013

Quendi - V1, CAJC
 
Klubová výstava - víkend 8. a 9. 6.2013
Quendi Dan- Scala VN1
 
 Shelby Choco Best Pei  - vítězka soutěže Míša Plýša
 

Červen 2012

Máme doma malé čtyřnožce a z těch je nadšený náš malý dvounožec. No a jak to u nás vypadá??? ...hodně divoce,ale také jsou vidět u našeho malého, že bude mít předpoklady k vystavování...trénuje postoj a také zoubky...tahá štěníky, líbá je a oni jeho a stále na ty jeho mordovací kousky vrtí ocáskem :-) !
    ....táák a hezky stůj......                            ..... zoubky, ukazujeme zoubky!!! ......
 
..mordování....
 
!!!Máme holky v kalendáři!!!
Zúčastnili jsme se foto soutěže od firmy krmiva Salač a jedna z našich fotografií byla vybrána do psího kalendáře. Máme velkou radost a kalendář se celý opravdu moc vydařil. 
 

 !!!Vše nejlepší!!!

Dne 14.12.2011 oslavil náš "áčkový" vrh pět let. Přejem všem hodně zdravíčka, stále plnou misku a radost s páníčky.

Speciální výstava  a klubová výstava shar-pei club (25 let chovu v ČR)
Naše psí holky a my jsme se zúčastnili nádherného pobytu a zábavy s přáteli. Shelby a Amee se nevystavovaly - mají holky splněno. Aireenka se vystavovala na klubovce v neděli, ale nedařilo se jí. Hrála si v kruhu na "hada", aneb budu se plazit a né chodit.
Amee a Shelby obdržely diplomy a poháry za splnění podmínek ( v loňském roce) pro udělení
klubového junior šampiona!
 
Dylánek má nový domov
V pondělí odjel Dylánek do své nové rodiny. K Bráškovi Derekovi, šarpejovskému kámošovi Míšovi a hlavně k novým páníčkům, kteří se rozhodli, že se Dylanka ujmou a vše mu vynahradí. Práce to bude nelehká. Po veterinárních vyšetřeních jsme zjistili, že Dylan byl opravdu ve špatném výživovém stavu, měl zanedbané drápky, nebyl řádně očkovaný a odčervený, atd.... ovšem také víme, že má tuhý kořínek a při správné péči to bude kluk jako buk.
Moc rádi bychom veřejně poděkovali sl. Michálkové a p. Vachovcovi, kteří se Dylánka ujali a poskytli mu domov, lásku a potřebnou péči.
OPRAVDU MOC DĚKUJEME. 
 
!!!Dylan Beauty Sunset hledá nový domov!!!!
Hledáme nového majitele pro 7 a půl měsíčního pejska v černé barvě,který se nám vrátil od původních majitelů, kde zjevně neměl dostatečnou péči. Je přátelský,temperamentní, má rád děti. Učený čistotě. Je špatně živený.Jinak nemá žádné příznaky zdravotních problémů, zoubky i srst jsou v pořádku. Darujeme ho opravdu vážným zájemcům, kteří ho budou mít rádi a pejska budou dobře krmit. Dylanek jim to vrátí šťastným vrcením ocásku a mazlením.
  
 

VII. Hlubocká krajská výstava a klubová výstava Exoticu (30.4.2011)

Na Hlubockou výstavu jsme se moc těšili. Pořádá se v příjemném prostředí a vše probíhá v klidném duchu. Celkově na krajských a vůbec menších výstavách není taková rivalita, tolik lidí a venku je prostě pohoda, než v hale. Oj,oj, nemilé to překvapení, že výstava se konalá v jiném místě, kde hned u vstupu nebyla organizace nejlepší a lidé dlouho čekala a byly kolony. Kruhy byly také dost natěsnané a účast poměrně veliká. Při zahájení jsme zjistili, že je změna rozhodčí (z důvodu nemoci) a shar-pei půjde v jiném kruhu a to jako poslední... nenecháme se přece odradit a zkazit si den. Měli jsme tam spoustu kamarádů a to dvounohých i čtyřnohých a tak čas utíkal poměrně rychle a v pohodové náladě. Mohli jsme tak podporovat ve výstavním klání i jiná plemena a chovatele se kterými se známe a užívat sluníčka a pobytu venku. Když přišlo samotné vystavování, tak v kruhu panovala pohodová nálada, prostě jsme se všichni přijeli zúčastnit a užít si to a né se "prát" o úspěchy. Naše Shelbynka zabojovala a v mezitřídě dostala V1, VT. Aireenka se předvedla velice krásně ( na to jak nám v kruhu běžně zmatkuje) a odcházela s moc hezkým posudkem s V2. Shelbynka postoupila dál o vítěze z tříd a byla první s výsledkem ČKCH. V posledním kolem o klubového vítěze se umístila druhá (první byl pejsek rasy Papillon). Nastoupila pauzička, obídek, kávička, jedna velká pohoda a odpoledne jsme šli ( a to nejen my, ale i naši známí, protože všem se dařilo) do odpoledních soutěžích. Začínali kategorie dítě a pes. Zde jsme podporovali malou Lilianku s JRT (ch.s. Z Husitova kraje), která vybojovala ve třech letech nádherné 1.místo. Pak nastoupili starší děti a zde kuli své želísko v ohni Schwarzovi, vystavovala jejich šesti letá Monička šarpejku Kerinku a byli na krásném 2. místě. No a co čert nechtěl, když šla na řadu skupina FCI II., tak začal slejvák a bouřka. Shelby jako pravý šarpej, co nemá rád vodu, se tvářila dost mizerně,ale běhala. Nevím, kdo byl víc prolitý, zda já nebo pes,ale jaké to bylo velké překvapení, když ve velké konkurenci vybojovala krásné druhé místo a na stupně vítězů ji vyhalšovali, jako toho "čuracího" šarpeje, protože už toho asi měla dost, tak to tam v kruhu a deštíků stihla všechno ještě pěkně občůrat! Výstavu jsme si užili a po cestě domů, už bylo zase krásně a svítilo sluníčko. Všem našim známým gratulujeme k úspěchům a děkujeme za příjemně strávený den.
FOTO Z VÝSTAVY JE VE FOTOGALERII.
 
MVP Duo CACIB Brno - 5. a 6.2.2011
O víkendu jsme se zúčastnili výstavy v Brně. Jeli jsme po dlouhé době a hlavně jsme se těšili na známé chovatele a psí kamarády. Výstavy se zúčastnila pouze naše Shelby. Aireenka je ve výborné kondici, ale nevěděli jsme, zda nebude hárat, tak jsme jí nehlásili a Amee má splněno, tak jezdí jako doprovod a nebo se věnuje mazlení a válení doma. Víkend se vydařil,ale byli jsme dost utahaní. Co, se týká výstavy, tak v sobotu jsme to vzdali. Na řadu jsme šli, až v půl třetí odpoledne a velká únava na pejscích a vystavovatelech byla znát. Bohužel i pani rozhodčí nebyla ve formě a všechny plemena tam doslova vystřílela známky VD a D. V neděli to již bylo lepší. Jiná hala, šli jsme na řadu brzo, ale iluze jsme si v konkurenci moc hezkých feneček nedělali. Také Shelby nebyla v kondici, přepadlo jí veliké línání. Velké překvapení bylo, že jsme "zabodovali". Všem zúčastněným chovatelům a pejskům děkujeme za příjemné chvíle a všem gratulujeme k úspěchům, protože podle nás, nebyl nikdo poražený. (foto z výstavy je ve fotogalerii).
Vystavované fenečky a pejsci z chovatelské stanice Best Pei
V neděli 16.1.2011
jsme využili doslova nádherného jarního počasí a nafotili ty naše psí holky na procházce. Foto je ve fotogalerii.
 
Klubová výstava Roudná 2010
Jako každý rok jsme śe na klubovku moc těšili a to hlavně proto, že zase potkáme své známé a milovníky šarpíků. Do našich řad se připojili i "nováčci", konkrétně páníčci Carrinky Gambi Pei, kteří se zúčastnili nejen výstavy, ale i soutěží,které o víkendu probíhaly. V pátek bylo společné přivítání (velmi bujaré), převzali jsme si chatky a vybalili to obrovské množství věcí, co jsme všichni vezli. Po opravdu horkém dni jsme všichni večer uvítali možnost se občersvit chladivými nápoji, což se protáhlo do ranních sobotních hodin. ..... . Sobota byla plná akcí,přes koupání, soutěžení, bonitace a klubové schůze a večer táborák. Bylo toho zkrátka hodně, ale ráda bych zmínila Carrinky páníčka Jaromíra S., který v úmnorném vedru, kdy fenečka moc nechtěla soutěžit v pojídání piškotů, se toho ujal na čtyrech sám a misku snědl.První místo z toho ebylo, ale mrzet ho to nemuselo. Jeho druhá psí holka  - babička kokřice Peggy, misku doslova vyluxovala a vyhrála první cenu. V sobotu se také na svodu plemeníků nádherně ukázal Arky Beauty Sunset s Jituškou G. - děkujeme!!! A v soutěži běh na čas se umístil na krásném třetím místě. Také naší Aireen se dařilo, byla úspěšně bonitována s velice hezkým bonitačním kódem a moc jí byl pochválen její dokonalý chrup!
Neděle byla hlavně výstavní. Všuchni jedinci předvedení na výstavě byli hezcí a že nás nebylo málo. Sešli jsme se v počtu 45 šarpíků. Aireen v mezitřídě byla třetí, Shelbynka byla ve třídě mladých první a tím splnila podmínky pro udělení titulu junior šampion!!
Při vyhlášení výsledků fotosoutěže jsem pomalu ani nedýchala, protože celý týden se odehrával na internetových stránkách, kde se dalo hlasovat, obrovský boj, ale nakonec jsme zvízězili a byli první. Naše velké díky patří hlavně studentům ze STŘEDNÍ ŠKOLY OBCHODU A SLUŽEB JIHLAVA, protože nebýt žáků 1. a 2. ročníku oboru hodinář a to zejména  Zdendy P. a Renaty M., tak by o nás ani nikdo nevěděl a žádné první místo by se nekonalo. Byla to jen "obyčejná" soutěž, ale nadšení, s jakým se toho studenti Jihlavské školy ujali a svou zdravou soutěživostí nakazili i ostatní byla neuvěřitelná. Proto je vítězství opravdu jejich a my jim touto cestou moc děkujeme, za jejich vytrvalé usilí a také děkujeme jejich učitelce paní Hance P. za popdoru a trpělivost. Samozřejmě naše poděkování patří všem těm,kteří poslali hlas.
Celý víkend se opravdu vydařil, rádi jsme všechny viděli a příští rok se budeme těšit na další setkání!
 
 
MVP Praha 2.5.2010
Naší čokoládové holce Shelbynce se v konkurenci opravdu moc hezkých feneček opět dařilo a získala V1, CAJC, NEJLEPŠÍ MLADÝ A NOMINACI NA CRUFT´S 2011 ! ! !
  

MVP České Budějovice 25.4.2010

Krásný sluníčkový den jsme vyrazili na výstavu do Budějovic. Neměli jsme velká očekávání, naše Shelbynka i Aireenka šli spolu poprvé do třídy mladých. Aireen vystavování moc nebaví, je to hodná fenečka, ukazuje zoubky, ale bojí se. Shelby je pro změnu ráda středem pozornosti, je to takový náš malý nezmar. Byli jsme trochu zklamaní při výsledku Aireen, která tentokrát v kruhu šla lépe, než na předchozích výstavách, dostala moc pěkný posudek, ale za předvedení se známka zhoršila a bylo to pouze VD3. Shelbynka nezklamala ve své povaze, předvedla se hezky a naopak nám naše zklamaní vynahradila známkou V1, CAJC, nejlepší mladých. V závěrečných soutěžích se předvedla na jedničku, ale na postup to nestačilo. Byl to moc hezký den a moc rádi jsme viděli známé chovatele a jejich pejsky.

Shelby po úspěchu v kruhu                                                                           Aireen a Shelby na MVP v Budějovicích

  

VRH C a naše Aireen oslavili první rok!

Vrh C oslavil 15.3.2010 svůj první rok a my přejeme Casperovi, Coudymu a Coffee je to nej a nej. Naše Aireen oslavila rok 10.3. a a asi dostává trochu rozum....je klidnější a poslušná. Také naší psí slečně přejem jen to nej a nej.

Duo CACIB Brno 6.2. a 7.2.2010

Na výstavu do Brna jsme se těšili a to hlavně na všechny známé a na Shelby setřičku Scarlet s páníčky z Markvartic.Mrzelo nás, že se výstavy nezúčastnily naše psí holky Amee a Aireen, ale protože háraly, tak jet nemohly.Víkend v Brně se vydařil, počasí se drželo slušně, hlavně jsme popovídali se všemi známými s páníčky Alexe a Adélky z Tábora, také s páníčky od Arízka a Aishinky a s páničkou od Amálky.Výstavy se zůčastnila Amee dcera Coffee Beauty Sunset s páníčkou Kamilou.Moc jim děkujeme za prezentaci, holkám se v sobotu dařilo.Coffee získala V1,CAJC a v neděli V2. Moc jim gratulujeme k úspěchům. Shelbynka a Scarletka byly na výstavě poprvé, tak jsem byla zvědavá, jak se bude holkám dařit a sestry se nezapřely. Nejnže každého olízaly a se všemi kámošily, ale v kruhu se ukazovaly pěkně a jak v sobotu, tak i v neděli si holky odnesly VN1 (Shelby) VN2(Scarlet). Tak jsou to holky šikovné. Uvidíme, jak se jim bude dařit v budoucnu. Ona totiž ta naše Shelby v tom kruhu všechno bere jako hru a nejraději by samou láskou oblízala i rozhodčí. Snad se věkem trošku přiklidní a zoubky bude i nadále ukazovat, tak bravurně jako v Brně.

 z leva  Scarlet s páničkou, Shelby s páníčkem

 

VRH A má dnes 14.12. třetí narozeniny!!

Všem plyšákům z vrhu A ( Alison, Arkymu, Ayshe) a samozřejmě i naší Amee přejeme vše nejlepší ke krásným třetím narozeninám, hlavně hodně zdravíčka!! Naše Amee měla velkou oslavu - dostala samé dobroty a řádila s Aireen a Shelby o sto šest!

Shelby Choco Best pei

12.9.2009 jsme si domů přivezli naši novou fenečku. Splnili jsme si náš "malý" sen, mít fenečku v barvě čokolády.

Nová psí slečna

Za pár dní do naši chovatelské stanice přijde nová psí slečna. Je to Shelby Choco Best Pei a už se na ní moc těšíme. Dlouho jsme si přáli čokoládovou fenečku a tak jsme si nějaký ten měsíc museli počkat, než se ta "pravá" narodila. Nyní nám roste do krásy a věříme, že to bude stejně báječná psí holka, jako jsou ty naše doma. Na fotu je ještě u své chovatelky pani Vavříčkové, kde ještě na své majitele čekají tři štěňátka v barvě čokoládová a černá. V připadě zájmu o tyto štěňátka kontaktujete chovatelskou stanici Best Pei www.sharpei-cz.com/chovna_stanice/index.php

       

 30.8.2009 MVP Mladá Boleslav

Pro naší Aireen to byla první výstava, které se zúčastnila. Ze začátku byla celá vyděšená z velkého ruchu, ale po chvíli se otrkala a do kruhu nastoupila v hravé náladě. Zoubky ukázala výborně, dobře běhala, jen se jí moc nelíbilo, když si ji pan rozhodčí osahával. Přesto jsme odešli se známkou VN 2, za kterou jsme rádi. VN 1 získala Coffee Beauty Sunset, která byla také na své první výstavě a moc jí to s paničkou Kamilou šlo! Také jsme se tam potkali s Brigit Beauty Sunset a její kamrádkou Olivií. Brigitce se vystavování moc nelíbylo, ale Olivka se předvedla dobře. Majitelkám feneček z naší ch. stanice děkujeme za prezentaci a přejeme hodně úspěchů do dalších výstav. ( foto z výstavy je v sekci fotogalerie)

 

Klubová ýstava Věšín 2009

Opět jsme ve Věšíně byli celý víkend. měli jsme velkou radost, že jsme mohli vídět známé a přátelé a po večerech posedět a popovídat. Psiska se vylítali a byli nadšení. Naše malá Aireen byla neúnavná a všechno prozkoumávala. Amee se už těšila domů na svůj klid. Žádný velký výstavní "trhák" jsme neudělali, ale s výsledkem V2, rez. CAC jsme byli spokojení. Velice se dařilo Arkymu Beauty Sunset, který domů odvážel poháry. Také se výstavy zúčastnili potomci Beautynky - Aysha, Brigit, Bree, Bojan a Barny. Jediné, co nám nepřálo, bylo počasí a v noci velké chladno, tak jsme se zahřívali i "vnitřně". Jitce G. s Arkym Beauty Sunset gratulujeme nejen k vítězství na výstavě, ale také k 1. místu ve fotosoutěži a Bojanovi Beauty Sunset a jeho páníčce gratulujeme k vítězství v soutěži "Míša plýša"! Tak se zase všichni sejdeme za rok. (fotky z Věšína budou postupně přidány do fotogalerie)

Amee v kruhu - V2 rez, CAC

   

Výletní neděle 24.5.2009 

V neděli jsme si udělali výlet na Vysočinu k našim příbuzným a také jsme navštívili páníčky Arkyho a Mahjonga.Bylo krásné sluneční počasí a naše hoky se na výletě vyřádily. Domů jsme přijeli pěkně znavení a naše malá Airren měla unavené nožičky, že nemohla pomalu a ni chodit. To bude asi z té velké lásky, která "vzplanula" mezi ní a Mahjongem. Fotečky z nedělního výletu jsou dány do fotogalerie. 

Aireen - naše nová holčička

Tak jsme si pořídili novou psí holčičku. Nejdříve jsem po smrti naší milované Beautynky nechtěla o novém pejskovi ani slyšet, ale Amee bylo smutno a nám také, tak jsem dala svolení, že tedy ano. Dlouho jsme nepřemýšleli kam pro ní pojedeme. Jeli jsme do chovatelské stanice Moravia Sunrise, protože v této stanici je Alison Beauty Sunset (Beutynky dcera) a ta s Čokínkem z ch.s. Best Pei přivedla na svět ve vrhu dvě fenečky ve světlé barvičce, které mi připomínali Beauty. Tak jsme si odtud přivezli Aireen - krémového andílka s ďáblem v těle. Žádný pejsek není stejný a tak Aireen nebude jako Beauty,ale doufáme, že zaplní prázdné místo v našich srdíčkách po Beautynce a naše princezna by nám to určitě schválila a dívá se na nás z psího nebe.Amee z nové holčičky měla velkou radost a hned holky začly vymýšlet lumpárny.

 Aireen  

MVP České Budějovice (26.4.2009)

Moc gratulujeme k úspěchu Arkyho Beauty Sunset a jeho páničce Jitušce G., kteří dnes spolu získali V1,CAC, CACIB a Arkoušek tak získal titul Český šampion! Barny Beauty Sunset s majitelkou Sašou M.byli poprvé na výstavě a moc jim to šlo a Barny získal VN1. Oběma majitelkám děkujeme za výbornou prezentaci Beautynky potomků. Bohužel Beautynka se této výstavy nedožila, ale měla se jí zúčastnit. Určitě je viděla z psího nebe a byla by na ně moc pyšná!

Máme vrh C

Dne 15.3.2009 se naše Amee poprvé stala mámou. Březost probíhala výborně. Amee je veselá a hravá psí holka a na štěňátka jsme se všichni moc těšili. Příroda nám to vše zkomplikovala a i když si to naše sluníčko Amee nezasloužila, tak měla velké komplikace a štěňátka přivedla na svět císařským řezem.Musíme moc poděkovat veterinárním lékařům z Táborské vet. kliniky Karakal, vždy se nám tam dostane bezvadného přístupu a péče a tentokrát jsme tam pomoc opravdu potřebovali. Naštěstí vše dopadlo dobře. Po příjezdu domů, byla Amee na půl při vědomí, ale bohužel štěňátka odmítala, tak přišla na řadu babička Beauty, která o ně vzorně pečovala a přemluvila Amee, aby je přijala a tak se starají holky společně a my z toho máme velkou radost. Tak snad už máme to nejhorší za sebou a můžeme se radovat z krásných miminek. (foto v sekci štěňata)

Amee a Beauty společně pečují o psí miminka:

 

 

V únoru 2009 nás navštívila Benji Beauty Sunset s páničkou

Benji je moc hodná holka a dělá páničce samou radost. Tak se na ní podívejte, jak vyrostla:

 

Vánoce 2008

Přípravy Vánoc naše psí holky nějak významně nezajímaly. Na štědrý večer pochopily, že se něco děje a tak se aktivně zajímaly o stromeček a vyčenichaly pod ním i dárečky, které byly pro ně. Samozřejmně mlsky je zajímaly nejvíc.Pak ovšem Amee zaujala nová hračka a od Vánoc máme o zábavu postaráno. Chobotnice, která vydává zvuk jako kachna, Amee baví na tolik, že zvuk už nevydavá  a dvakrát jsem jí musela zašívat. No, hlavně, že má naše malá uličnice radost. Beauty je zase ráda, že Amee chvíli morduje něco jiného než jí.....

 

Amee má narozeniny

Dnes 14.12.2008 naše zlatíčko Amee slaví své druhé narozeniny. Přejeme jí zdravíčko, štěstíčko a moře veselých a šťastných chvilek. Dostala spoustu dobrot, tak teď je to určitě spokojený šarpík.

Alison Beauty Sunset - chovatelská stanice

Majitelka naší Elison Beauty Sunset Petra K. nás informovala, že již mají chovatelskou stanici, kterou založila Elinka. Chovatelská stanice nese název Moravia Sunrise a my jim moc gratulujeme a přejeme mnoho chovatelských úspěchů a zároveň děkujeme za tak výbornou prezentaci našeho odchovu. Jen co budeme mít k dispozici odkaz na jejich vebové stránky, tak ho uveřejníme.

Beauty má narozeniny

Dnes 29.11. Beautynka slaví své čtvrté narozeniny.Přejeme jí hodně zdravíčka a aby stále byla tak milá psí holka jako doposud. Beauty dostala spoustu dobrot a myslím, že by se jí libilo, kdyby slavila každý den.

Beautynka má miminka

Dne 30. září.2008 se mezi 11 hodinou a 15 hodinou narodilo Beautynce 6 psích miminek. Porod začal již po obědě den před tím a pro Beautynku a její páníčky byl velmi vyčerpávající a neobešel se bez komplikací. Naštěstí se vše zvládlo, Beautynka byla velmi statečná a na světě jsou 4 holčičky (v barvách 2x krémová, 1x zlatá a 1x černá) a 2 chlapečci ( v barvách 1x krémová a 1x aprikot). Nyní se mají všichni k světu a po pravidelném vážení hezky přibírají. Mamka Beauty o ně s láskou pečuje a taky si je hlídá. Nevlastní sestřička Amee je z té nadílky celá překvapená a chodí si je prohlížet.

Více fotografií štěňátek budeme postupně přidávat do sekce štěňata.

Alison Beauty Sunset

Majitelka naší Alison nám poslala pár foteček a informací o naší prvorozené z vrhu, Elince. Je to hodná psí slečna, dělá majitelům samou radost a v srpnu 2008 byla úspěšně uchovněna a nyní její majitelé žádají o registrovanou chovatelskou stanici. Máme velkou radost a děkujeme majitelce Petře K., že se tak krásně a s láskou o Elinku starají.

 

Návštěva u Arkyho a Mahjonga

V neděli 22.6.08 jsme si udělali výlet k páníčkům Arkyho, aby jsme je navštívili a také, aby jsme se seznámili s novým členem jejich "smečky". Mahjongem. Celý den se moc hezky vydařil, hafíci i páníčci si to hezky užili, i přes velké horko, které ten den bylo.Více fotografií je ve fotogalerii.

odpolední odpočinek- Beauty, Arky, Amee                        

 

MVP České Budějovice (20.4.2008)

V neděli 20.dubna jsme byli na výstavě v Budějovicích. Opět jsme potkali spoustu známích lidiček a hafánku, tak jsme rádi popovídali. Výstavy se zůčastnilo poměrně dost šarpíků a bylo se na co dívat. Amee Beauty Sunset získala V3, Arky získal V1 CAC a opravdu největší radost nám udělala naše Beauty Pet Pei, protože jsme nečekali, že v konkurenci moc hezkých fen získáme V1, CAC a tímto se Beauty stala šampioném ČR.Dále jsme nechali zbonitovat naší Amee, tak se stala chovnou fenou s výborným bonitačním posudkem.Jsme moc rádi. (foto z výstavy ve fotogalerii)

CRUFTS 6.3. 2008 v Birminghamu v Anglii

Po velkých a náročních přípravách jsme se konečně dočkali a mohli vyrazit na Crufts. Cesta byla náročná, ale zdárně naše výprava do Anglie dorazila a to v sestavě: Arky Beauty Sunset a Ganzvohlovi, Beauty Pet Pei a Richterovi a Cerry Red Pet Pei a Hofreiterovi. Vystavování v Anglii pro nás bylo obrovskou zkušeností a mi mohli vidět, jak to "chodí ve světě". Výstavní haly jsou obrovské, vše je perfektně čisté a připravené. Kruhy jsou veliké a v nich koberce, okolo židličky pro návštěvníky a pozorovatele. Na velké tabuli u kruhu jsou vlepovány do okének výsledky a každý tak má přehled. Za kruhy jsou v hale řady "boxů", nebo-li benche, kde má každý pejsek své místo a kde může odpočívat i bez dohledu svého majitele. Před halami jsou travnaté prostory, kde pejsi mohou konat potřebu a jsou k tomu i v halách vyhrazené prostory s pilinami pro menší plemena. Všude jsou koše na psí exkrementy a pejsek se pohybuje v místech tomu určených. V další obrovské části haly jsou stánky a obchůdky, kde si návštěvníci mohou koupit věci pro své čtyřnohé miláčky a to od pamlsků, přes oblečení, hračky keramiku s motivy hafíků, atd. až po automobily, které jsou speciálně upraveny pro cestování s hafíky. 

Samotné vystavování probíhá na jiné úrovni než jsme zvyklí. Handler na výstavě působí nenápadně, ale přesto musel v tréniku odvést kus práce. Šarpíci přes svou nedůveřivou povahu jsou velice přátelští, na každého vrtí ocasem, v kruhu působí sebevědomě a nadšeně. Mají z vystavování radost. Na nenápadný povel zvládají otáčky u nohy a při samotném vystavování stojí před svým vystavovatelem a plně se na něj soustředí a pan rozhodčí si psa posuzuje a to nejen pohledem, ale také hmatem. Kontroluje si, zda jsou pěkné oči, jaká je záď ocas, nohy, prostě si projde celého psa. Zubům nevěnuje moc pozornosti, protože v Anglii by si nikdo nedovolil vystavit psa, který nemá perfektní skus. Právě posuzování hmatem byl náš kámen úrazu, protože naši hafíci nejsou na cizí doteky zvyklí, na to, aby jim rozhodčí sám rovnal nohy do výstavního postoje. 

Rozhodčím byl Mr. E.M. Paterson. Vystavovalo se celkem 95 šarpejů, z toho 38 psů a 57 fen. Kennel Club má jinak rozdělené výstavní třídy než je tomu u nás v ČR. Tříd je více. Nezapisují se posudky, tak vystavování probíhá velice rychle, ale přesto nic nepůsobí uspěchaně a chaoticky. Pokud se vystavovateli v kruhu s pejskem něco nepovede či si pejek při posuzování kýchne, otřepe se v běhu, apod., tak se vystavovatel zastaví, psa si uklidní a vše sutomaticky předvede znovu a rozhodčí na první nepovedený pokus nebere zřetel.To mě velmi překvapilo.Ve třídách dostává titul a body prvních pět nejlepších. Beauty a Cerry se ve třídě Open Bitch do první pětky nedostaly. Arky ve třídě Special Junior Dog byl třetí, tak mu k úspěchu moc gratulujeme!!!

Z 95 šarpejů byl jediný pes černé barvy, jinak se vystavovali hafíci v  barvě zlaté ve všech jejích odstínech několik červených a krémových jedinců. Někteří jedinci v krémových barvách obsadili první místa ve svých třídách a v tu chvíli jsem si uvědomila, že Beauty je vlastně jediná fena krémové barvy v ČR, která to za celou dobu chovu někam "dotáhla" a musím říct, že jsem na tu svoji plyšovou holku náležitě pyšná. Ne jedinkrát jsem se totiž setkala s názorem, že krémová barva je nežádoucí a přitom je uznaná. Vítězem plemene se stala červená fenka Qinrose Red Velvet For Bullpei.

Všem chovatelům, kteří získají nominaci na Crufts a rozhodnou se jet, velice rádi poskytneme informace k cestě a vůbec ke všem náležitostem, co je třeba vyřídit. Nyní je možné získat nominaci na Crufts každý rok v ČR na MVP v Praze. Všem přejeme mnoho úspěchů a to nejen na výstavách u nás, ale také v zahraničí.

vítěz plemene - fena QINROSE RED VELVET FOR BULLPEI        Posuzování v kruhu ( Arky Beauty Sunset)

 

MVP BRNO 10.2.2008

Zúčastnili jsme se MVP v Brně. Byla tam velká spousta moc hezkých plyšáčků, tak se bylo na co dívat. Beautynka jet nemohla, protože se začla hárat, tak tam byla naše Amee sama. Jaké bylo milé překvapení, když Amee ve velké konkurenci, opravdu moc hezkých fen, získala V1, CAJC. Ch.s. PET PEI se také dařilo a Cerry získala CACIB a Arky Beauty Sunset získal dokonce i BOB, Alison Beauty Sunset dostala V. Všem úspěšným pejskům gratulujeme a těm, co se tolik nedařilo, přejeme hodně úspěchů příště.

Z leva: Cerry Pet pei, Arky Beauty Sunset, Amee Beauty Sunset ( foto vízězů s panem rozhodčím Hodanem)

 !!!!!Holky mají narozeniny!!!!!

Beautynka oslavila 29.11.2007 tři roky a její dcera Amee oslavila 14.12.07 jeden rok. Holkám moc gratulujeme a také

posíláme gratulace jejich sourozencům. Naše holky dostaly spoustu dárků, pamlsků a hraček. Nejdříve řádily a vše si užívaly a

pak spokojeně vedle sebe usnuly.

 

 Klubová výstava a MVP Praha (17.-18.11.2007)

Na klubové výstavě se předvedla opravdu velká spousta šarpejů, potkaly jsme tam své známé chovatele, ale také se zde objevili i začínající vystavovatelé. Poprvé se v kruhu předvedla naše Aysha a docela jí to šlo. V neděli se v kruhu poprvé předvedla Alison a hned se jí na poprvé zadařilo a získala V1 CAJC. Velice jsme byli pyšní na Jitku s Arkym, protože na klubové výstavě získal ve třídě mladých V2 a na MVP získal V1,CAJC, BOB a byl nominován na prestižní světovou výstavu Crufts do Anglie. Naše malá Amee získala v sobotu V1 a v neděli se nám moc nedařilo, protože nechtěla ukázat zoubky. Paní rozhodčí to komentovala tak, že je to obrovská škoda, protože z daných fen v kruhu se jí libila nejvíce. Velikou radost nám udělala naše Beautynka, protože na klubové výstavě získala V2,rez.CAC a druhý den na MVP získala V1, CAC, CACIB a byla nominovaná na Crufts do Anglie. Dále také tímto Beautynka splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion. Celá naše rodina byla  na všechny ty naše psíky, co se tak pěkně umístili velice pyšná a opravdu jsme odjížděli domů s úsměvy na tváři.

Amee v kruhu                       Yucca, Arky, Beauty a Alison - rodinka vítězů s pani rozhodčí

 

 Amee, Beauty a Arky

 

 Návštěva u Arkyho

Tak jsme se první srpnový víkend vydali na návštěvu k Arkymu a jeho páníčkům.Bylo to velmi příjemné sobotní odpoledne, kdy si ti dvounozí povídali a čtyřnozí řádili.Z Arkyho vyrostl opravdu moc hezký psí kluk. Ostatní foto je ve fotogalerii.

  Arky, Beauty, Amee

 

Klubová výstava ve Věšíně (3.6.2007

 Na klubovou výstavu do Věšína jsme se moc těšili. Přijeli jsme již o den dřív v sobotu a to společně s Jitkou a Markétou (majitelé Arkyho). Po bouřlivém vítání s ostatními známími a také s plyšáky jsme se ubytovali v chatičkách a vyrazili jsme na členskou schůzi, která tentokrát proběhla rychle a v klidu a většina se nás shodla na změnách. Pan nastalo velké veselení, povidání a popíjení. V podvečer proběhla soutěž, kde na čas každý plyšák běžel za svým panem. Bylo hodně lagrace, některý pejsek si občas spletl směr a vypadalo to, že se soutěž přejmenuje na: chyť si svého psa. Naše malá Amee běžela seč jí síli stačili, ale ve velké konkurenci neobstala. Línou Beautynku jsme hlásit nechtěli, ale nakonec přeci jen ano.Jaké to bylo pro nás překvapení, když vyhrála druhé místo a to první jí uteklo jen o malinký kousíček a to před pejskem z ch.s. Amandas Dream.

V neděli nastala samotná výstava a to jsme se probudili do ošklivého deštivého počasí. Přesto nás neopustila dobrá nálada.Posuzoval rozhodčí MVDr. Jan Nesvadba ze Švýcarska a to dost přísně. Beautynka nechtěla moc ukazovat zoubky.Nelíbilo se jí mokré prostředí, tak jsme neuspěli.Pro naší malou Amee to byla první výstav ve třídě puppy a získala ocenění nadějná a stejně tak uspěl i pejsek Arky, kterého poprvé vystavovala majitelka Jitka. V soutěži o Míšu plýšu za pejsky vyhrál Arky a naše Amee získala cenu Nejmenšího a nejhezčího pejska výstavy, tak jsme všichni byli moc spokojeni. Našim přátelům z ch.s. Pet pei ( v odkazech ) se také velmi dařilo.

foto z Věšína:

 Amee bojuje o Míšu plýšu                             Amee v kruhu

Arky v kruhu                                          ..a tak vypadá vysmátý šarpej, který to má v kapse.....

 

 

MVP v Českých Budějovicích - 22.4.2007- Naše Beauty byla poprvé zařazena na výstavě do třídy otevřené a byla v ní úspěšná. Získala V1, CAC. Měli jsme radost a to nejen z výstavního úspěchu, ale také se na výstavu přijeli podívat majitelé našich štěňátek a to Arkyho a Ayshy. Na výstavě jsme měli také naší fenku Amee a také se výstavy zúčastnili Beautynky příbuzní z ch. stanice Pet Pei, tak tam bylo opravdu veselo. Den se nám všem opravdu vydařil i po stránce počasí a těšíme se na další společné setkání.

                          Arky, Amee, Aysha

 

14.02.07

Začíná nám být smutno, pomalu se nám všechny štěňátka rozutekli do světa. Zatím fenečka Aysha čeká na své nové páníčky. Všem Beautynky psím miminkům přejeme hodně radosti a štěstíčka v nových rodinách.Páníčci, ať zažívají se svými plyšovými kamarády samou radost a samozřejmně také přejeme naší Ayshe, ať má takové štěstí jako sourozenci a dostane se do fajn rodiny.

Děkujeme všem novým majitelům našich štěňátek za jejich péči a lásku k "plyšákům".

20.2.07

Tak v neděli 18.2. odjela naše poslední volná fenečka Aysha do Prahy ke svým novým páníčkům.Přejeme jim všem hodně radosti.

 Beautynka splnila podmínky pro udělení titulu junior šampion ČR.